× new year's resolutions

26. ledna 2017 v 15:49 | No Hero |  Inspiration
Všichni to známe. Ty cíle a úkoly, které si lidé dávají do nového roku. Na začátku je skoro každý stejný: nadšený pro věc, odhodlaný své plány podniknout a rozhodnutý splnit zkrátka vše. Rok chtějí pak zakončit pohledem na vyškrtaný seznam s naplňujícím pocitem štěstí. Jak však tato "cesta" bude pokračovat, je jen na jednotlivci. Abychom dosáhli něčeho, po čem opravdu toužíme, musíme se k tomu donutit, dopracovat, dřít, snažit se, projít si i tím nepříjemným a hlavně vytrvat. Vždy je dobré mít nějaký plán, jasná to věc.
dedication, biggoals, and discipline image
new year, resolution, and new year's resolutions image
No a tohle je to slavné předsevzetí. Já osobně si nic nesepisovala a jsem zastánce toho, že když už chce člověk začít, měl by to udělat hned. Hned zvednout prdel a začít makat. Na druhou stranu, proč ne? Někdo potřebuje nějak začít a nový rok je vlastně docela ideální. Takže lidi, co si píší předsevzetí, vůbec neodsuzuji, samozřejmě pokud to ten člověk myslí vážně a pracuje na sobě a na svých snech a nevykřikuje, že ty věci stoprocentně splní jen tak do větru.
Jak už jsem psala, jestli se chcete do něčeho dát, nejlépe hned, nejlépe ve chvíli, kdy jste nejvíce zapálení a motivovaní. Pusťte se do všeho, do čeho chcete, ať už jde o pěknou postavu, zdravější životní styl, změnu šatníku, naučení se nového jazyka nebo zdokonalení se v některém již známém (můj případ), navštívení vysněného města, sebepoznání a podobně.. Nebojte se toho, nebuďte leniví, neprokrastinujte. Myslete hlavně pozitivně. Některé věci chtějí čas, tak buďte trpěliví a vytrvalí. Nezáleží na tom, zda je nebo není začátek nového roku. Pokud se ještě necítíte začít zrovna v tuto dobu, zkuste štěstí na jaře nebo klidně až na podzim. Závisí jen a jen na vás, jak si s tím poradíte. Sedněte si, napište, co chcete zvládnout např. následující měsíc a dejte se do práce. Začněte od základů a postupujte výše. Nastanou-li pády, znovu se postavte a pokračujte dále, každý chybuje.
Co se týče mě.. Věci, kterých chci dosáhnout, mám tak nějak v hlavě. Možná si později napíšu nějaký seznam, ale rozhodně už těm úkolů a cílům nebudu říkat "předsevzetí". Navíc mám některé sny a přání už nějakou dobu, někdy i více než rok. V některých pokračuju, s některými teprve začnu. To už je ale můj plán a moje cesta.
× Co vy a předsevzetí či plány do budoucna nehledě na nový rok? ×
- No Hero
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama