Leden 2017

× new year's resolutions

26. ledna 2017 v 15:49 | No Hero |  Inspiration
Všichni to známe. Ty cíle a úkoly, které si lidé dávají do nového roku. Na začátku je skoro každý stejný: nadšený pro věc, odhodlaný své plány podniknout a rozhodnutý splnit zkrátka vše. Rok chtějí pak zakončit pohledem na vyškrtaný seznam s naplňujícím pocitem štěstí. Jak však tato "cesta" bude pokračovat, je jen na jednotlivci. Abychom dosáhli něčeho, po čem opravdu toužíme, musíme se k tomu donutit, dopracovat, dřít, snažit se, projít si i tím nepříjemným a hlavně vytrvat. Vždy je dobré mít nějaký plán, jasná to věc.
dedication, biggoals, and discipline image
new year, resolution, and new year's resolutions image
No a tohle je to slavné předsevzetí. Já osobně si nic nesepisovala a jsem zastánce toho, že když už chce člověk začít, měl by to udělat hned. Hned zvednout prdel a začít makat. Na druhou stranu, proč ne? Někdo potřebuje nějak začít a nový rok je vlastně docela ideální. Takže lidi, co si píší předsevzetí, vůbec neodsuzuji, samozřejmě pokud to ten člověk myslí vážně a pracuje na sobě a na svých snech a nevykřikuje, že ty věci stoprocentně splní jen tak do větru.
Jak už jsem psala, jestli se chcete do něčeho dát, nejlépe hned, nejlépe ve chvíli, kdy jste nejvíce zapálení a motivovaní. Pusťte se do všeho, do čeho chcete, ať už jde o pěknou postavu, zdravější životní styl, změnu šatníku, naučení se nového jazyka nebo zdokonalení se v některém již známém (můj případ), navštívení vysněného města, sebepoznání a podobně.. Nebojte se toho, nebuďte leniví, neprokrastinujte. Myslete hlavně pozitivně. Některé věci chtějí čas, tak buďte trpěliví a vytrvalí. Nezáleží na tom, zda je nebo není začátek nového roku. Pokud se ještě necítíte začít zrovna v tuto dobu, zkuste štěstí na jaře nebo klidně až na podzim. Závisí jen a jen na vás, jak si s tím poradíte. Sedněte si, napište, co chcete zvládnout např. následující měsíc a dejte se do práce. Začněte od základů a postupujte výše. Nastanou-li pády, znovu se postavte a pokračujte dále, každý chybuje.
Co se týče mě.. Věci, kterých chci dosáhnout, mám tak nějak v hlavě. Možná si později napíšu nějaký seznam, ale rozhodně už těm úkolů a cílům nebudu říkat "předsevzetí". Navíc mám některé sny a přání už nějakou dobu, někdy i více než rok. V některých pokračuju, s některými teprve začnu. To už je ale můj plán a moje cesta.
× Co vy a předsevzetí či plány do budoucna nehledě na nový rok? ×
- No Hero

× cigarette moment no. 1

18. ledna 2017 v 20:24 | No Hero |  Poetry
Co takhle pár básní, které by měly něco společného? A nejen stejný název.. Který bude pořád v angličtině. Proč ne. Zatím jsem jim dala jméno "Cigarette moments", je totiž možné, že ten titul v budoucnu změním. Uvidím. Každopáádně, nekouřím. Teda skoro, někdy si popravdě dám, ale to se stane jednou za čas. Měla jsem období, kdy jsem měla i vlastní kráby. Jedna mi vydržela fakt dlouho. Musela jsem mít prostě chuť nebo někoho, s kým si dát, nejspíš proto ani nejsem závislá nebo tak. Nepotřebuju to, ale vím, že mě kolikrát jedna cigareta dokáže vyklidnit a "nastolit v myšlenkách mír". Tady je prvních několik veršů.. Básně na sebe nějak navazovat nebudou, jsou to jednoduše momenty.

Cigarette moment no. 1

Seděla na lávce,
poslouchala rap,
v očích emoce,
co dávaj lidem slap.

Mezi prsty cigaretu,
zapaluje,
vnímá otupělost,
vkládá do rtů,
potahuje,
má tak nějak zlost.

Trýzní ji povědomý zvuk,
ona je ta bytost,
která nezbaví se muk,
která neví,
kdy má dost.

Čeká na tramvaj,
vdechuje klid,
vydechuje deprese,
chce vědět,
jak sakra žít,
ale z místa nehne se.

Slyší slova,
trhají ji na kusy,
opakují se znova a znova,
říkají pravdu,
od slz pak slepené řasy.

Prší nekonečně dlouho,
kolem prochází lidí nemnoho,
kapky smáčí látku,
prosakuje jí zima,
chlad,
výjev z minulého pátku,
odradí ji od chyb snad.

Koupe se v nejistotě,
celou tu dobu,
její přezdívkou je prázdno,
radši jděte támhle do hrobu
s planýma kecama,
ona ví, že je spolčená s vadama.

Konečně nasedá,
těší se do tepla,
domů,
trocha nikotinu sedla,
tak v hlavě nemá sto hromů,
když do postele ulehá..
_____

anime, manga, and cigarette image

× on rails

3. ledna 2017 v 19:09 | No Hero |  Poetry
Docela to střídám, všímáte si? Jednou normální článek a pak nějaké ty verše. Tuto jsem logicky psala ve vlaku.. Vlastně většinu jsem psala ve vlaku, ale tady je to dost očividný, no ne? Nikdy pořádně nevím, co do úvodu do článku s básní napsat. Zkrátka čtěte, chvalte, kritizujte, hledejte chyby..

Na kolejích

Světla mezi kapkami deště,
prodírají se šerem,
vypadá to tak nějak všedně,
oknem dívám se ven.

Na kolejích, ve vlaku,
myšlenkama zpátky,
mezi očima vrásku,
chvění i pod vrstvou látky.

I když sedím v teple,
uvnitř sžírá mě zima,
nevědomím vědomí kvete,
a před očima jen tma.

Přitom žárovka ozařuje tváře,
všech, co klidně sedí,
přesto něco v hlavě se mi páře,
druhé já němě hledí.
_____

empty, gif, and summer image